Palkovice – Nošovice 1 : 1 (0:1)

Po zbytečné prohře doma jsme zajížděli na půdu Palkovic, se kterými se nám v poslední době moc nedaří, hlavně výsledkově. O problémech se sestavou se už nemá cenu bavit, nějak jsme to opět složili a chtěli v Palkovicích bodovat.

V úvodu utkání jsme očekávali nápor domácích, proto jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany a vyrážet k brejkům. Nápor domácích se ale nedostavil a byli jsme to my, kdo od samého začátku diktoval tempo hry. Již ve druhé minutě po standardní situaci jsme měli velkou šanci, míč jsme však do branky domácích nedostali. V 5 min. šel sám na brankáře domácích Červený, obhodil si jej a mohl skórovat do prázdné brány. Mohl, kdyby nepřišel faul domácího brankáře. Očekávali jsme pokutový kop a červenou kartu. Očekávali. V tuto chvíli se do hlavní role zápasu dostal hlavní rozhodčí Šašinka, který ze zápasu udělal naprostou frašku, ale k tomu později. K údivu všech se kopal pouze přímý kop a karta nebyla udělena žádná. Vlastně byla, našemu kapitánu Vojkovskému, že se dovolil zeptat, proč nedostal červenou kartu domácí brankář. Křivdu jsme hodili za hlavu, hráli dál náš fotbal. Domácí jsme přehrávali, vytvářeli si jednu šanci za druhou, ale když budeme spalovat 100 % šance tak jak v Palkovicích, nevím, kdy se dočkáme vítězství. Když už jsme brankáře domácích překonali, stálo nám v cestě dva krát břevno, ale spravedlnost nebyla slepá a díky brance Horáčka jsme se dostali do zaslouženého vedení. A tak bylo určeno poločasové skóre, ale stav mohl být klidně 1:5 a více, domácí zahrozili jednou šancí ze standartky. Jinak první poločas nestíhali, což bylo ke kvalitě jejich kádru překvapením.

Druhá půle začala s menší prodlevou, čaj byl asi příliš horký pro rozhodčí a bylo jasné, že domácí budou chtít s výsledkem něco udělat. Provedli nějaká střídání, do útoku posílali vysoké hráče a výsledkem bylo vyrovnání po rohovém kopu. Začal se hrát otevřený fotbal nahoru dolů, šance se začaly střídat na obou stranách a bylo jasné, kdo dá gól, vyhraje. Nakonec ho nedal nikdo, my jsme se dožadovali minimálně jedné penalty, ale pánem na hřišti je vždy rozhodčí. V Palkovicích to však platilo dvojnásob. Na konci zápasu udělil Červenému a Radimu Niklovi červenou kartu. Proč a z jakého důvodu je zde zbytečné řešit, podali jsme oficiální stížnost na fotbalový svaz, protože tak špatně tendenčně pískající rozhodčí nemá na listině co dělat. My asi dostaneme tresty, bude to názor proti názoru. Kdo tam však byl, ví, co se tam odehrávalo. Byl to místy až výsměch, i domácí hráči se místy divili, co sudí a v čí prospěch píská, ale na posouzení to necháme kompetentním orgánům, protože jestli tady budeme potrestáni my, rozhodčí Šašinka ne, tak ten fotbal nemá cenu dělat. Musím ocenit naše hráče, že nedošlo z jejich strany k inzultaci rozhodčího, ta byla pak už na spadnutí, ale závěrem musím položit jednu otázku. Má hráč vůbec nějaké právo na hřišti? Podle soboty asi ne, bohužel.